pondělí 29. srpna 2016

A co vy a nahé fotky?

www.gmanetwork.com

Pokud se jen trochu pohybujete v youtube sféře, pravděpodobně vám neunikla kauza nahých fotek (zatím) dvou našich poměrně dost populárních youtuberek. Ráda bych se vyhnula nějakému sdílení a šíření, kdo chce, určitě si dohledá, co potřebuje, protože se toho chopily už jiné weby (např. extra.cz nebo agresori.com, kde jsou pod fotkami navíc dost zajímavé komentáře). Mě to ale tak trochu dovedlo k zamyšlení a k otázce. Posíláte svoje nahé fotky?
Sama jsem nahých fotek poslala už dost a taky jsem jich dost dostala. Proč? Baví mě to a vždycky mě to bavilo. Ať už se jednalo o provokování, flirtování, sex na dálku nebo jen připomenutí, poslání erotické fotky jsem nikdy nebrala jako něco špatného. A upřímně, ne vždy jsem takovou fotku poslala někomu, komu bych bezmezně důvěřovala. Právě proto nejsem člověk, který by měl moralizovat a šířit tady myšlenku, ať neposíláte žádné nahé fotky, protože toho můžete časem litovat.
Přesto bych se s vámi ráda podělila a moje soukromá pravidla, díky kterým odeslaných fotek litovat nebudete:

Nikdy nebudeš mít jistotu, že fotka, kterou vytvoříš, skončí tam, kde chceš, proto se smiř s tím, že ji možná uvidí víc lidí. Sice si teď třeba říkáš, že je to člověk, kterému důvěřuješ, ale úplně věřit se nedá nikomu. Může být tisíc důvodů, proč nezůstane tvoje fotka v utajení - chlubení kamarádům, pomsta, ukradený mobil, divoký večírek, někdo zvědavý, kdo se dostane k počítači atd...
Po odeslání s ní naloží tak, jak on chce!

Posílej hezké fotky. Řekla bych, že na všech erotických fotkách, které jsem poslala, vypadám dobře. "Rozcapená" fotka na špatném světle a ještě třeba na makro? Z představy, že takový snímek někde koluje, mi moc dobře není. Moje fotky jsou z dobrého úhlu, s lichotivým filtrem, často dost rafinované. Většinou není vidět všechno, ale je vidět dost na to, aby to bylo vzrušující. Kdyby se náhodou takové fotky někde objevily, nemusím se stydět. Navíc, upřímně si myslím, že takové fotky, kterých je všude plno, dneska nikoho úplně nevytrhnou (naštěstí nejsem mediálně slavná).
Dělej fotky, za které se nebudeš muset stydět!

Dávej si pozor, kde máš fotky uložené ty. Já si svoje nahé fotky nechávala uložené spolu s fotkami, které ke mně přišly, a byla z toho celkem slušná galerie. Rozhodně bych ji nenechala jen tak na ploše ve složce Tajné nebo volně v mobilu. Mrkni se po aplikacích jako je Foto Locker nebo KeepSave.
Nezapomeň mazat nebo ukládat na bezpečné místo - i od tebe se můžou šířit!

U erotických fotek nutně nejde o obličej, takže poslat nahou fotku bez hlavy není vůbec na škodu a pak můžeš vždycky tvrdit, že to nejsi ty. Další dobrá věc je fotit se z úhlu, aby nebylo vidět tetování, znamínko, sundat řetízek atd... jo a vynechej i záběry pozadí. Nemyslím teď tvůj zadek (ten za to určitě stojí!), ale foť tak, aby na fotce nebylo tři čtvrtě tvé ložnice, včetně fotek tvojí rodiny v rámečcích na zdi.
Jde jen o tělo, ne o tebe!
4 komentáře:

 1. Hmmm... zajímavý takto o tom popřemýšlet. Aspoň nějaké zásady =D

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem si té aférky všiml :)

  Protože se pohybuji na amatérech, taky došlo na zaslání nějakých lechtivějších fotek. Už mám nasbíranou docela slušnou galerku amatérek :) I já jsem něco provokativnějšího poslal. Nikdy jsem ale neposílal nic s ksichtem a vždy jsem si dal majzla, aby bylo pozadí neutrální a nešlo poznat o jaké místo jde.

  Posílat fota s ksichtem mi přijde jako totální gamble a to přesně z důvodu, kterej zmiňuješ – majitel fotky si s tím pak může dělat, co chce. A nemáš šanci to ovlivnit. Milá kočka na chatu se za měsíc může proměnit v totální krávu a vesele foto šířit dál.

  Na druhou stranu musím dodat, že pokud si chceš online domluvit sex, bez fotky ksichtu se to obejde jen těžko. To je pak už o tom, kam až chceš zajít, jak moc protějšku věříš a je lepší posílat nějakou civil fotku bez inkriminujících dodatků.

  Lamičův blog

  OdpovědětVymazat
 3. párkrát mě lákalo poslat bývalému fotku na podráždění ale raději jsem mu posílala fotky z netu (měl rád punčochy a než se do nich soukat..). Současnému příteli jsem poslala jednou fotku kde odhaluji podvazky a vysmál se mi za to. Mrzí mě, že na to není, ani na sex po internetu atd. Ráda bych to někdy zkusila

  OdpovědětVymazat
 4. Are you looking for free Instagram Followers?
  Did you know that you can get them AUTOMATICALLY AND ABSOLUTELY FREE by registering on Add Me Fast?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, V. ♥