středa 18. října 2017

Jsem single, mám herpes a jinak dobrý


Asi jste si všimli, že jsem poslední dobou nebyla na blogu moc aktivní. Za těch pár dní, týdnů a vlastně už měsíců se odehrála v mém životě spousta důležitých věcí a hlavně jeden zásadní zlom, kterým byl rozchod. Přišlo balení, stěhování, neskutečně moc emocí a v podstatě začátek znova od nuly. Bylo to náročný, bylo toho dost a pravděpodobně to zase odnesla moje imunita, která na všechny stresy reaguje až moc přehnaně, ale k tomu se ještě vrátím.
Samozřejmě jako všechno má to svoje pro i proti, ale momentálně převažuje to pozitivní. Cítím se neskutečně silná, svobodná a hlavně volná! Rozhodnutí odejít po několika letech z nefungujícího vztahu, i když od člověka, bez kterého jsem nikdy nechtěla být, vidím jako jedno z nejlepších, které jsem kdy udělala. Vnímám, že přišel čas, kdy bych se měla zajímat jenom sama o sebe a poznat, co doopravdy chci a co ne. A tak si užívám a zařizuji svoje království. Taky se vracím nad ránem, chodím pít, tancovat, flirtovat, bavit se a nemyslet při tom na to, co si řeknou ostatní. No, dost ale k rozchodu, to by bylo všechno na dlouho.

Tenhle článek píšu po návratu od doktora, kam jsem po delší době musela vyrazit. Kromě toho, že mám už třetí týden střídavě teploty a bolí mě snad i vlasy, objevila jsem něco, co mě vyděsilo víc než rýma. Protože jsem už leccos měla a protože google je mocný nástroj, šla jsem tam téměř na jistotu.

"Co vás sem přivádí?"
"Myslím, že mám herpes."
"No, nebudeme předbíhat, podíváme se na to."
"Tak co?"
"Máte herpes."
"Aha, super."
"Informujte o tom partnera.... nebo partnery."
"Hmmm."

O pár minut později jsem v lékárně s receptem na Herpesin krém a na tablety se stejně atraktivním názvem. Také jsem byla poučena o tom, že bych měla posílit svoji imunitu. Takže nakonec v záchvatu hysterie nakupuji vitamíny, hroznový cukr, sirup, rakytník, čaj se zázvorem a odcházím s narvanou kabelkou. (Mám chuť se po cestě zastavit ještě v jednom alternativním krámku a koupit si snad i křišťály, mandaly a vonný tyčinky na posílení ducha.) Jsem z toho rozhozená a nechápu to, nechápu proč zase tohle a proč si nemůžu prostě bezstarostně užívat. Proč nemůžu mít opar prostě jen tak na puse? Vracím se do bytu a v hlavě mám tisíc myšlenek, projíždím internet a čtu si článek s názvem "Genitální opar, postrach nevěrníků, před kterým vás kondom neuchrání!", beru si první tabletku. 

Single život je jednoduše plný nových věcí a více či méně vzrušujících zážitků!

Každopádně těch více vzrušujících zážitků je taky dost, takže jak to tak vidím, začnu se zase blogu věnovat naplno. 

7 komentářů:

 1. Držím palce nech sa vyliečiš čo najskôr a davaj si pozor!😊Sloboda je krásna ale až príliš niekedy🤣

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělá zpráva, Vanilopka nám chyběla :) Hodně štěstí se vším, co je před tebou a těšíme se na nové vzrušující články. A ideálně i povídky - budeš je psát? Lepší, než tvé autorské, jsem nikdy na českém netu nečetla...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ;) Jednu mám už nachystanou, bude tady každou chvíli.

   Vymazat
 3. Oparem se moc netrap, má ho vážně kdekdo. Já k němu přišla tak šest let zpátky, od té doby se objevil myslím třikrát a i když je to nepříjemné, rozhodně existují i horší nemoci.

  Nejblbější to rozhodně bylo, když se mi objevil v polovině jezdeckých praxí - horečky ani jiné chřipkové projevy nemám, ale bylo dost složité a trapné vysvětlovat vedoucí, proč jsem v pohodě schopná dělat běžnou stájovou práci, ale na koně si prostě pár dní rozhodně nesednu :D

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, herpesovi bojovníci :)
  Pred par rokmi sa mi ho tiež podarilo dostať-lepsie povedané, preniesol ho na mňa priateľ (aj keď Google tvrdí, že je to blbosť a opar z pier sa môže preniesť len na pery).
  Bol to dlhý, utrápený boj, kedy som sa cítila špinavo a bezmocne. Herpesin nezaberal.
  Nakoniec pomohlo aloe vera-staci odrezať list a na postihnuté miesto vytlačiť gél. Ak to stihnem v začiatkoch, tak sa nakoniec ani "vyrazka" neobjaví.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, V. ♥